Kategoriler

Halı Yıkama


El dokuma halılarımız, göz nuru ile dokunmuş emek verilmiş halılardır. Özellikle ülkemiz yöresel El dokuma halıları ile dünyaya nam salmıştır. Her yörenin kendine has marka , yünü ve boyası vardır. El dokuma halılarımızın evde temizleme işi güneşli havalarda sabunlu bezle silinip balkonda kurutmak gerekir.
 
El dokuma halılarınızı yıkama yerlerine verirken son derece dikkat isteyen, özel şampuan ve yünün boyasını koruyan ürünlerle yıkanması gerekir. Eğitim almamış halı yıkama firmalarının El dokuma halılarınıza zarar verebileceğinizi unutmamanızı tavsiye ederiz.
 
İzmir in en Büyük Halı ve Koltuk Yıkaması olan Marka Halı ve Koltuk Yıkama Fabrikası El halı temizliğinde sizlere 11 yıldır hizmet vermektedir
 
 
Halı Yıkama Safhaları
Halı Alımı
02322501453  nolu telefonlardan yada websitemizdeki formu doldurarak vermiş olduğunuz siparişin ardından Servisimiz halılarınızı evinizden “Ücretsiz” olarak alır.
 
Halı Kontrolü
Adresinizden alınan halılarınız fabrikaya geldiğinde deneyimli personellerce kontrol edilip halıdaki lekeler ve deformasyonlar belirlenir. Halıların ölçümleri yapılarak kayıt altına alınır.
 
Toz Alma
Kayıt altına alınan halılarınız fabrikamızda bulunan full-otomatik toz alma makinesinden geçirilerek tüm toz, saç, tüy vb. maddelerden arındırılır. Böylece halılarınız bir sonraki aşamaya hazır olur.
 
Ön Yıkama
Ardından halılarınız ön yıkama ve çalkalama makinesinde tek tek yıkanır. Yıkamada bir dünya markası olan ECOLAB halı yıkama deterjanı kullanılır. Ön yıkama sayesinde lekeler hafifletilir.
 
Ana Yıkama
Ön yıkama yapılan halılarınız bilgisayarlı tam otomatik halı yıkama makinesinde el değmeden yıkanır. Yıkamada ECOLAB halı yıkama deterjanı ve dezenfektan ürünü kullanılır.
 
Sıkma
Tam otomatik halı yıkama makinesinden çıkan halılarınız 1500 devirli santifrüj makinelerinde sıkılarak sularından arındırılır. Bu aşamada halılar %94 oranında su ve çözünen kirlerden arındırılarak sıkma işlemi tamamlanır.
 
Kurutma
Kurutma ve havalandırma odalarında nem alma makinelerinin çalıştığı ortamda halılarınız 8-12 saat arasında tam olarak kurumuş hale getirilir. Halılar daha sonra MHS ve paketleme bölümüne gönderilir.
 
Hav Alma ve Paketleme
Kuruyan halılarınız Master Hygiene System (MHS) uygulamasından geçerek tamamen zararlı organizmalardan arındırılır ve hijyenik hale getirilir. Tela Hurçlarla paketlenir ve servis edilir.

Ä°lgili resim
Resim
Resim
Resim
Resim
alt
alt
alt
alt
X